Odkrywamy bezpieczeństwo

imageOkoło tysiąca uczniów klas drugich ze słupskich szkół podstawowych wzięło udział w programie prewencyjnym pod nazwą „Odkrywamy bezpieczeństwo”. Spotkania z dziećmi w poszczególnych szkołach prowadzili wykładowcy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego Szkoły Policji.

W ramach zajęć policjanci spotykali się z uczniami w klasie, a następnie - w miarę warunków pogodowych - wychodzili na wspólne wycieczki po okolicy. Podczas spaceru wykładowcy przypominali drugoklasistom, jak należy przechodzić przez jezdnię, jak chodzić po chodniku, a także jak zachowywać się na przystanku autobusowym.
Policjanci uczą już kolejne roczniki młodych słupszczan. Autorski program prewencyjny „Odkrywamy bezpieczeństwo” powstał w słupskiej Szkole Policji. Propaguje on aktywność społeczną oraz kształtuje podstawowe umiejętności sprzyjające bezpieczeństwu osobistemu uczniów szkół podstawowych.

Celem programu jest również kształtowanie u dzieci przekonania o policjancie, ich przyjacielu, a także motywowanie drugoklasistów do szacunku dla podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zajęcia mają także uruchamiać wyobraźnię dzieci w zakresie ewentualnych skutków nienależytego postępowania oraz wyczulenia na inne zagrożenia podczas ich drogi do i ze szkoły.

(4.12.2013)