Strażackie uroczystości

imageW uroczystościach związanych ze zmianą na na stanowisku Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku uczestniczył komendant słupskiej Szkoły Policji. Przypomnijmy, że zarówno Straż Pożarna, jak i Policja funkcjonują w ramach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Uroczystość związana ze zmianą komendanta odbyła się w miniony piątek na placu apelowym Komendy Miejskiej przy ulicy Młyńskiej. W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych i mieszkańcy. Szkołę Policji w Słupsku reprezentował komendant insp. Jacek Gil.

Ceremonia symbolicznego przekazania jednostki odbyła się w obecności Komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Kończący służbę, dotychczasowy komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku st.bryg. Andrzej Gomulski, przekazał sztandar jednostki swojemu następcy - bryg. Krzysztofowi Ulaszkowi.

W trakcie uroczystości odczytano decyzję o nadaniu odznaczeń osobom zasłużonym dla pożarnictwa. Wśród uhonorowanych osób znalazł się również Komendant Szkoły Policji w Słupsku. Insp. Jacek Gil został odznaczony przed przedstawicieli Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych brązowym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”.

Szkoła Policji w Słupsku współpracuje w zakresie szkolenia nowych kadr ze znajdującym się w Słupsku Ośrodkiem Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej. W poprzednich latach wykładowcy Szkoły kształcili pożarników między innymi z zakresu kierowania ruchem drogowym. W tej chwili natomiast uczestnicy kursów w słupskim Ośrodku Szkolenia uczęszczają do Szkoły Policji na zajęcia informatyczne.

(19.5.2013)