Spartakiada mundurowa - koniec i początek

imageW kolejnej spartakiadzie o tytuł najlepszych sportowców rywalizują ze sobą przedstawiciele służb mundurowych garnizonu słupskiego. Od września do lipca mundurowi zmagają się ze sobą w siedmiu konkurencjach, między innymi w pływaniu, tenisie stołowym, piłce nożnej i siatkówce.

Zawody rozgrywane są w Słupsku od 22 lat, uczestniczą w nich ekipy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z Ustki, Państwowej Straży Pożarnej ze Słupska, Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, 7 Brygady Obrony Wybrzeża Służby Więziennej oraz Szkoły Policji. To właśnie w Szkole Policji, w 1991 roku, wykładowcy ówczesnego Zakładu Wyszkolenia Specjalnego, zaproponowali taką właśnie formę integracji służb mundurowych.

W miniony piątek rozegrano siódmą, ostatnią konkurencję XXII Spartakiady. W obiektach strzeleckich Klubu Sportowego „Gryf Słupski” rozegrano konkurencję strzelecką w kategorii karabinka sportowego. Poszczególne służby biorące udział w zmaganiach wystawiły dwuosobowe reprezentacje. Szkołę Policji reprezentowali kom. Roman Jagielski i mł.asp. Sylwester Siembrzuch. Po zaciętej rywalizacji nasza reprezentacja zajęła IV miejsce.

imagePiątkowe zawody były również zakończeniem XXII edycji Spartakiady, której gospodarzami byli funkcjonariusze Służby Więziennej. Tradycją jest, że kończąca edycję rywalizacja jest jednocześnie rozpoczęciem następnej tury zmagań. Rozpoczęciem XXIII edycji Spartakiady Mundurowej Służb Garnizonu Słupskiego była tak zwana "konkurencja komendancka" - komendanci poszczególnych jednostek rywalizowali ze sobą w strzelaniu z broni czarnoprochowej. Gospodarzem edycji 2013/2014 jest Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku.

Uczestnicy spartakiady podkreślają, że podczas takiej sportowej rywalizacji nawiązuje się wiele znajomości i przyjaźni pomiędzy funkcjonariuszami różnych służb. Poniżej prezentujemy archiwalną wypowiedź jednego z twórców Spartakiady, wieloletniego wykładowcy Szkoły Policji, podinsp. w stanie spoczynku Ireneusza Jacka. Wypowiedź została nagrana jesienią 2006 roku.

(pobierz)
podinsp. w st. spocz. Ireneusz Jacek