Wykładowca buduje Szkołę Policji

image Zbudował już tor przeszkód i boisko - teraz ustawia kolejne drzewa i układa warstwy wody na rzece. Wykładowca słupskiej Szkoły Policji w czasie wolnym od służby konstruuje kolejną dioramę, realizując w ten sposób swoje pasje artystyczne.

Tym razem jest to projekt liczący ponad 13 metrów kwadratowych powierzchni, co jest wielkością ogromną w porównaniu z klasycznymi rozmiarami dioram. Diorama według definicji słownikowej to „rodzaj makiety modelarskiej wykonywanej różnymi technikami plastycznymi i modelarskimi, przedstawiającej najczęściej wydarzenia historyczne, sceny przyrodnicze lub modele urbanistyczne. Ze względu na trójwymiarowość jest atrakcyjnym nośnikiem treści edukacyjnych, przez co chętnie wykorzystywana w ekspozycjach muzealnych”.

Najnowszy projekt policyjnego wykładowcy to makieta kwartału Słupska, w którym znajduje się Szkoła Policji. Wykonanie całej makiety wymaga zegarmistrzowskiej precyzji, a także wielkiej pomysłowości, na przykład odwzorowanie kałuż wody to nakładanie warstwami specjalnego przezroczystego żelu.

Makieta - w kształcie prostokąta o wymiarach 3,5 na 4 metry - zawierać będzie nie tylko wszystkie budowle, ale również figurki policjantów, pojazdów i wyposażenia specjalnego. Jednym z wyzwań będzie ustawienie z figurek kilku kompanii policjantów stojących na głównym placu podczas porannego apelu. Cała diorama przedstawiać będzie dzień z życia Szkoły.
Na makiecie znajdą się również figurki słuchaczy ćwiczących na torze przeszkód, interesantów zmierzających do poszczególnych wydziałów oraz pracowników zajmujących się codziennym utrzymaniem szkolnej infrastruktury.

Ukończenie makiety i jej oficjalna prezentacja planowana jest na lipcowe Święto Policji w 2016 roku.

(2.7.2015)