Dzielnicowy 2013 roku to absolwent SP Słupsk

imageNajlepszy tegoroczny dzielnicowy sierż. Jakub Skrzypiec jest absolwentem szkoleń zawodowych, które ukończył w słupskiej Szkole Policji. Na co dzień, zwycięzca finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych pełni służbę w Komisariacie Policji Szczecin-Niebuszewo.

Sierż. Jakub Skrzypiec, najlepszy dzielnicowy 2013 roku, jest dzielnicowym w Komisariacie Policji Szczecin-Niebuszewo. Nasz absolwent zdobył ten tytuł podczas rozgrywek finałowych, których uczestniczą policjanci z całego kraju. Organizatorem imprezy jest, od początku jej istnienia, Szkoła Policji w Katowicach.
W słupskiej Szkole Policji sierż. Jakub Skrzypiec ukończył w 2011 szkolenie zawodowe podstawowe, a w tym roku, ponownie odwiedził naszą Szkołę, by uczestniczyć w specjalistycznym kursie dla dzielnicowych, który ukończył 22 lutego.

Szkolenie zawodowe podstawowe przechodzi każdy policjant rozpoczynający służbę w Policji. Miesięczny specjalistyczny kurs dzielnicowych poznaczony jest dla policjantów jednostek terenowych, którzy na co dzień pełnią ten rodzaj służby. Na kursie dzielnicowi pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności z zakresu między innymi metod i form pełnienia służby oraz zagadnień prawno-kryminalistycznych, w tym pracy operacyjnej oraz interwencji policyjnych. W trakcie zajęć uczestnicy biorą także udział w symulacjach interwencji policyjnych, podejmowanych wobec różnych osób oraz w różnych sytuacjach.

imageW zakończonym w Katowicach finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych w charakterze sędziego uczestniczył również nasz wykładowca z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego - kom. Damian Kwiatkowski, który przed rozpoczęciem pracy dydaktycznej przez wiele lat był dzielnicowym w I Komisariacie Policji w Słupsku. W zespole ekspertów pracował natomiast podinsp. Marek Banoth, wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej słupskiej Szkoły Policji. Więcej informacji na temat konkursu dzielnicowych można przeczytać w portalu Szkoły Policji w Katowicach.

(5.12.2013)