O broni i imprezach masowych

image Na naszej stronie publikujemy dziś autorskie wersje artykułów, które powstały w słupskiej Szkole Policji i zostały opublikowane w minionym roku na łamach miesięcznika „Policja 997”. Publikowane teksty dotyczą broni i imprez masowych. Kolejne materiały ukazywać się będą w miesięczniku w tym roku, po ich prasowej publikacji wersje autorskie zamieścimy na naszym portalu.

Policja jest jedną z istotniejszych instytucji działających w sferze najwrażliwszych potrzeb społeczeństwa - potrzeby bezpieczeństwa. W takie kierunkowe działania zapewniające porządek prawny wpisuje się Szkoła Policji w Słupsku, która poprzez realizację procesu dydaktycznego i wychowawczego, istotnie wpływa na jakość wykonywanych zadań służbowych przez policjantów jednostek terenowych. Jednak nie tylko w ten sposób przedstawiciele naszej Szkoły wpływają na rozwój wiedzy polskich policjantów.

Jednym ze sposobów szerokich działań na rzecz procesu szkoleniowego w Policji jest redagowanie artykułów o różnorodnej tematyce, które zamieszczane są m.in. w resortowych czasopismach. Bez wątpienia periodykiem o największym, bo ogólnokrajowym zasięgu, ma miesięcznik Komendanta Głównego Policji ,,Policja 997”. W ostatnim czasie coraz więcej materiałów pochodzi z naszej Szkoły. Nadkom. Arkadiusz Gliszczyński - kierownik Zakładu Interwencji Policyjnych systematycznie współpracuje z przedstawicielami tego czasopisma.

„Moja współpraca zaczęła się w sposób nagły i dla mnie nieoczekiwany” – mówi nadkom. Gliszczyński. „Na początku 2014 roku zadzwonił do mnie ówczesny zastępca Redaktora Naczelnego miesięcznika i zaproponował przygotowanie cyklu artykułów z zakresu przepisów karnych ustaw szczególnych. Zarówno sprawy formy, jak i rodzaju ustaw, pozostawały w sferze dobrowolności, a jedyne ograniczenie dotyczyło obszerności artykułu. Wówczas pomyślałem, że przecież nikt z policjantów ogniw patrolowych, czy dzielnicowych nie będzie nosił ze sobą gazety i wtedy zrodził się pomysł, żeby na końcu każdego artykułu w formacie notatnika służbowego znajdowały się najistotniejsze sprawy, tak aby każdy z policjantów mógł korzystać z tej wiedzy również podczas wykonywania czynności służbowych” - dodaje kom. Gliszczyński.

Jak się później okazało pomysł ten został entuzjastycznie przyjęty przez redakcję ,,Policji 997”. W 2014 roku ukazało się 5 artykułów, kolejne czekają na druk. Ciekawostką jest, że nadkom. Gliszczyński ma również bogaty dorobek w innym resortowym czasopiśmie ,,Przeglądzie Prewencyjnym”. Ukazało się w nim 11 artykułów.
Poniżej prezentujemy autorskie wersje tych artykułów w wersji .PDF oraz odnośniki do odnośniki do poszczególnych numerów miesięcznika „Policja 997”, w których zostały opublikowane.

Ustawa o broni i amunicji - cz.1

plik .PDF - w wersji autorskiej

Artykuł ukazał się w kwietniowym numerze "Policja 997" (.PDF)

Ustawa o broni i amunicji - cz.2