Policjanci z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - XXI Finał

image Szkoła Policji już kolejny raz weźmie udział w słupskim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To właśnie w Słupsku, po raz pierwszy w Polsce zapoczątkowano wspólną kwestę młodych policjantów z wolontariuszami orkiestrowymi. Wspólne działania Szkoły i Orkiestry trwają już dziewięć lat. W tym roku zbierać będziemy wspólnie pieniądze na ratowanie życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

O udział w lokalnym, XXI Finale, słuchaczy-wolontariuszy oraz przedstawicieli kadry Szkoły zwróciła się dyrektor Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku Anna Maćkowiak, która jest jednocześnie szefową Słupskiego Sztabu WOŚP. W dniu finału przedstawiciele kadry Szkoły są wolontariuszami w punkcie liczenia pieniędzy, czuwają nad bezpieczeństwem i jednocześnie pomagają bankowcom. Chętni słuchacze mają natomiast możliwość kwestowania na ulicach Słupska wspólnie z wolontariuszami. Każdego roku chęć udziału w kweście zgłasza taka liczba słuchaczy, że trafiają oni do każdej grupy zbierającej pieniądze.

Zapraszamy do udziału w licytacji "Dnia z życia słuchacza" Szkoły Policji w Słupsku.

W trakcie pobytu w Szkole zwycięzca weźmie udział w całym regulaminowym porządku dnia zaczynającym się już o godz. 5:45 zaprawą poranną. Następnie będzie uczestniczył w zajęciach dydaktycznych, w tym zajęciach symulacyjnych, podczas których policjanci mają możliwość przeprowadzenia interwencji policyjnych w warunkach zbliżonych do rzeczywistości. Pod koniec dnia zwiedzi Izbę Tradycji i Historii Szkoły, Salę Historii Kryminalistyki oraz dokona wpisu w Księdze Pamiątkowej.

Zobacz stronę aukcji w serwisie Allegro

Zbliżający się XXI Finał Wielkiej Orkiestry odbędzie się 13 stycznia. Dodajmy, że to właśnie w słupskiej Szkole Policji powstał pomysł stworzenia możliwości wspólnego kwestowania słuchaczy i wolontariuszy. Słupska kwesta jest od lat najbezpieczniejszą kwestą w Polsce, ponieważ w każdej grupie kwestarzy jest przynajmniej jeden słuchacz. Pomysł ten jest teraz realizowany w wielu lokalnych sztabach WOŚP.

(10.01.2013)