Świąteczna pomoc ze Szkoły Policji

image Wielkie zaskoczenie okazywały osoby, którym policjanci słupskiej Szkoły Policji przywieźli świąteczne paczki żywnościowe. Była to jedna z akcji, jakie policjanci prowadzimy cyklicznie przed świętami Bożego Narodzenia. Wszystkie podarunki trafiły do osób, które potrzebowały takiego wsparcia.

Ludzie potrzebujący są wśród nas, najistotniejsze jest to, aby potrafić ich dostrzec i podjąć starania zmierzające do tego, aby im pomóc. W takich sytuacjach ważnym elementem jest ścisła współpraca pomiędzy instytucjami, które wśród wielu swoich zadań, odnajdują potrzebę realizacji jeszcze jednego - pomocy najuboższym, szczególnie w takim okresie, jak zbliżające się Boże Narodzenie.

Bardzo dobrze potrzeby innych ludzi odczytują słuchacze Szkoły Policji w Słupsku, którzy przeprowadzili zbiórkę żywności. Do ich akcji dołączył się Bank Żywności ze Słupska oraz Rejonowy Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Słupsku – instytucje te ofiarowały znaczne ilości żywności i słodyczy.

Słuchacze w wolnym czasie zapakowali zebraną żywność i w poniedziałek (16.12), przy współudziale wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych, rozwieźli paczki świąteczne do wcześniej wytypowanych wielodzietnych, potrzebujących rodzin. Paczki trafiły do rodzin, których adresy otrzymaliśmy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Łącznie zostało obdarowanych 27 rodzin; wydano ponad pół tony żywności.

(17.12.2013)