W tym roku już ponad 100 litrów krwi od policjantów

image Ponad 100 litrów krwi oddali już w tym roku policjanci Szkoły Policji w Słupsku. Statystycznie policjanci słupskiej Szkoły dziennie oddają ponad półtora litra życiodajnego płynu ratującego życie.

Aktywność krwiodawców w policyjnych mundurach związana jest obchodzoną w tym roku 70 rocznicą istnienia najstarszej placówki kształcenia policyjnego w Polsce. Honorowi krwiodawcy zachęcają również słuchaczy szkolenia zawodowego, którzy w wielu przypadkach dopiero po rozpoczęciu służby w Policji decydują się na pierwsze w życiu oddanie krwi.

Policjanci oddający krew zgodnie podkreślają, że jest to kolejna forma służby na rzecz społeczeństwa. Wielu młodych policjantów podkreśla, że jest to ogromna satysfakcja, ponieważ oddana krew może w niektórych przypadkach uratować ludzkie życie.
Policjanci oddający krew, nie wskazują konkretnych odbiorców, chcą by życiodajny płyn wykorzystywany był tam, gdzie ludzie w stanach zagrożenia życia potrzebują go najbardziej.

Wykładowcy i słuchacze słupskiej Szkoły Policji chcą honorowo oddać do końca roku 700 litrów krwi na 70 lecie istnienia placówki, którą powołano do życia 1 czerwca 1945 roku.

(10.3.2015)