Mistrzostwa w tenisie stołowym

Emocje i sportowy doping towarzyszyły rozgrywkom tenisa stołowego, które rozegrano słupskiej Szkole Policji. Przy stołach stanęli naprzeciw siebie reprezentanci poszczególnych Kompanii oraz przedstawiciele kadry.

Coroczne Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także możliwość spędzenia w ciekawy sposób czasu wolnego. Łącznie przy zielonych stołach bój stoczyło około ponad 30 zawodników. Choć reprezentacja Szkoły nie była liczna, to jednak wykazywała się wyjątkową motywacją i duchem sportowej rywalizacji.

Najwięcej emocji wzbudził pojedynek finałowy, w którym zmierzyli się reprezentanci kadry i słuchaczy. Naprzeciw siebie stanęli podinsp. Zbigniew Banasiak z Zakładu Służby Kryminalnej i post. Małgorzata Sadowska z Kompanii VII. Ostateczną rywalizację wygrała reprezentantka słuchaczy, która w przeszłości trenowała tenis stołowy zdobywając między innymi Mistrzostwo Polski juniorów. Konkurencje rozegrano w systemie pucharowym, a ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

1. miejsce - post. Małgorzata Sadowska - Kompania VII, pluton 4
2. miejsce - podinsp. Zbigniew Banasiak - Zakład Służby Kryminalnej
3. miejsce - post. Przemysław Andrzejewski - Kompania VII, pluton 5
4. miejsce - st.asp. Jan Kowalczyk - Zakład Interwencji Policyjnych

Turniej został przygotowany przez wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych: nadkom. Krzysztofa Dzikonia, kom. Wojciecha Daszkiewicza oraz podkom. Jacka Monczaka.

(6.3.2014)