Turniej Wiedzy Prewencyjnej - eliminacje

image Słuchacze, którzy wkrótce zakończą szkolenie podstawowe rywalizują w kolejnej edycji Turnieju Prewencyjnego. Impreza, oprócz zmagań o najlepszy wynik, jest także doskonałą formą repetytorium przed czekającym wszystkich słuchaczy egzaminem końcowym w ostatnim dniu szkolenia.

W obecnej formule turniej ten zastąpił organizowany od 3 lat Turniej Wiedzy Prewencyjnej. Ideą organizacji aktualnej formy turnieju jest propagowanie obok wiedzy prewencyjnej również wiedzy z zakresu ruchu drogowego.
Do I etapu przystąpiło 26 słuchaczy z kończącego się szkolenia podstawowego kompanii VII i VIII. Test wiedzy zawierał 30 pytań o różnej skali trudności, zarówno z prewencji, jak i ruchu drogowego. Dzisiaj, po południu rozpocznie się drugi etap turnieju polegający na rozwiązaniu dwóch zadań praktycznych, po jednym z każdej dziedziny. Do tego etapu zakwalifikowało się 11 słuchaczy, którzy z testu uzyskali największą liczbę punktów.

Turniejowa rywalizacja słuchaczy ma na celu sprawdzenie ich przygotowania do egzaminu kończącego szkolenie podstawowe. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju jest kom. Sebastian Kamiński z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego. Dotychczas zrealizowano siedem edycji Turnieju, obecna - ósma edycja - przeprowadzana jest w zmienionej, rozszerzonej formule.

Ostateczne wyniki rywalizacji zamieścimy dziś późnym wieczorem.

(29.10.2012)