Aktualności

Biskup w Szkole Policji

image          Biskup diecezji Koszailńsko-Kołobrzeskiej Edward Dajczak gościł w słupskiej Szkole Policji. Ordynariusz spotkał się ze słuchaczami i kadrą a także poznał działalność dydaktyczną Szkoły.

Wizyta w naszej szkole to część wizytacji kanonicznej jaka odbywa się co pięć lat w każdej parafii. Wizyta taka odbywała się w parafii w podsłupskich Siemianicach, której proboszcz ks. Bolesław Leszczyński jest również kapelanem Szkoły Policji.

- Przyjeżdżając do Was chciałem podkreślić wielki szacunek dla waszej pracy oraz fakt, że wasza służba na rzecz społeczeństwa, czyli nas wszystkich jest bardzo ważna - mówił bp Edward Dajczak w trakcie spotkania z kadrą Szkoły. - Policyjna szkoła na terenie diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej jest ważnym miejscem, dlatego chciałem się z wami spotkać - dodał.

Podczas kilkugodzinnej wizyty Ordynariusz Koszalińsko-Kołobrzeski spotkał się również w auli ze słuchaczami kursu podstawowego. Biskup Dajczak zwrócił szczególną uwagę na fakt, że w swojej służbie spotykać się będą z ludźmi, którzy innym wyrządzają krzywdę.

- Wykonując swoją pracę dostrzegajcie w tych osobach człowieka. Znam kilka takich przypadków, w których aresztowani za popełnienie zła ludzie, wracali na dobrą drogę; jak mi mówili, dzięki między innymi postawie policjantów, którzy ich zatrzymywali - mówił biskup.Zdjęcia - kliknij na miniaturkę fotografii.

(20.9.2010)

Powrót na górę strony