Aktualności

Coraz więcej specjalistów ze Słupska

imageTrzy kolejne kursy specjalistyczne rozpoczęły się w poniedziałek w słupskiej Szkole Policji. Kilkudziesięciu policjantów zdobywać będzie wiedzę między innymi z zakresu taktyki interwencji oraz zarządzania podwładnymi. Tego samego dnia zakończyła się kolejna edycja kursu dyżurnych jednostek Policji.

Od godzin porannych w poniedziałek 12 policjantów zdobywa wiedzę z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Jest to szkolenie dla kadry kierowniczej Policji średniego szczebla. Podczas warsztatów zaprezentowane zostały wybrane umiejętności zaliczane do „miękkich umiejętności kierowniczych”, których kształtowanie prowadzi do tworzenia efektywnych relacji z innymi ludźmi: umiejętność słuchania, komunikowania swoich potrzeb, rozwiązywania problemów i konfliktów, prowadzenia sporów, współpracy w zespole, udzielania informacji zwrotnej, wyznaczania celów i podejmowania decyzji.

imageTakże w poniedziałek rozpoczęły się zajęcia dla policjantów pionu prewencji, którzy przed sądami powszechnymi występować będą w charakterze oskarżycieli publicznych. W trakcie zajęć funkcjonariusze doskonalić będą wiedzę z zakresu dokonywania formalnej i merytorycznej oceny materiałów zgromadzonych w toku czynności wyjaśniających w sprawach o wykroczenia. Policjanci po zakończeniu tego kursu pełnić będą nadzór nad tego rodzaju czynnościami.

imageOstatni z rozpoczętych w poniedziałek kursów został poprzedzony egzaminem sprawnościowym. 16 policjantów z jednostek terenowych, przez cztery tygodnie, przygotowywać się będzie do samodzielnego prowadzenia zajęć oraz egzaminowania swoich kolegów z zakresu sprawności fizycznej, taktyki i technik interwencji oraz umiejętności posługiwania się pałką służbową.
Na zakończenie wszyscy przystąpią do egzaminu składającego się z dwóch zadań praktycznych oraz samodzielnego przeprowadzenia zajęć z wybranego tematu.

image Policjanci uczestniczący w kursie dyżurnych jednostek terenowych Policji zakończyli natomiast w poniedziałek miesięczne szkolenie w Słupsku. Słuchacze kursu pogłębili swoją wiedzę i umiejętności z zakresu organizacji służby na stanowisku kierowania i sposobu realizacji podstawowych zadań służby dyżurnej. Łączenie zajęć teoretycznych z praktycznymi, realizowanymi na stanowisku kierowania, pozwoliło wypracować algorytmy kompleksowego postępowania dyżurnego podczas zaistnienia różnego rodzaju wydarzeń, w tym między innymi kryminalnych czy obyczajowych.
Nie bez znaczenia by także fakt, że kurs tego rodzaju daje możliwość wymiany doświadczeń między policjantami, którzy każdego dnia muszą podejmować wiele decyzji na stanowisku kierowania.

(16.1.2013)

Powrót na górę strony