Absolwenci szkolenia obronnego

image Pierwsza w tym roku edycja kursu specjalistycznego dla policjantów i pracowników, którzy realizują zadania obronne w jednostkach organizacyjnych Policji zakończyła się w słupskiej Szkole Policji. W ostatnim dniu zajęć świadectwa ukończenia kursu wręczył absolwentom zastępca Komendanta Szkoły insp. Leszek Ptach.

Kurs ma przygotować policjantów i pracowników do realizacji zadań obronnych w jednostkach organizacyjnych Policji przewidzianych do militaryzacji. Jednym z głównych celów szkoleniowych jest usystematyzowanie w jednostkach organizacyjnych Policji przewidzianych do militaryzacji algorytmów postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny.
W trakcie kursu wykorzystywany był również specjalistyczny stół roboczy do projektowania map sztabowych. Zajęcia prowadził przedstawiciel Głównego Sztabu Policji KGP asp.sztab. Marek Nadarzewski.

Wśród poruszanych tematów znajdowały się zagadnienia poświęcone udziałowi Policji w zabezpieczaniu rezerw osobowych, którym zostały nałożone przydziały organizacyjno-mobilizacyjne, omówiony zostanie także plan działania komendanta w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny, a także omówione zostaną zasady współdziałania Policji z militarnymi i pozamilitarnymi ogniwami systemu obronnego Państwa.

imageWszystkie zajęcia realizowane były w specjalistycznej sali wykładowej Wydziału do spraw Ochrony Informacji Niejawnych Szkoły Policji w Słupsku, która została przygotowana między innymi do prowadzenia zajęć o tematyce obronnej w Policji.
Jednym z wniosków pojawiających się podczas prowadzonych zajęć była konieczność podniesienia rangi zadań obronnych, których profesjonalne wykonywanie przez policjantów i pracowników Policji skutkuje osiągnięciem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa państwa i jego obywateli.

(13.2.2015)