Zachodniopomorskie służby słuchaczy

image Z dużym zaangażowaniem i poświęceniem uczestniczą w swoich pierwszych służbach terenowych słuchacze Szkoły Policji w Słupsku. Młodych policjantów spotkać można między innymi w Szczecinie, Kamieniu Pomorskim oraz Stargardzie Szczecińskim.

O dużym zaangażowaniu słuchaczy w swoje pierwsze służby informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim. Jest to trzeci ośrodek miejski województwa zachodniopomorskiego (pod względem liczby ludności). Dlatego między innymi z tego powodu słuchacze nie narzekali na brak pracy w czasie służby. Policjanci brali udział w wielu rożnego rodzaju interewencjach domowych i publicznych, zatrzymywali osoby, wykonywali konwoje z osobami zatrzymanymi, między innymi do Szczecina, zabezpieczali "strefę kibica" oraz szereg innych imprez.
Niejednokrotnie służba słuchaczy nie kończyła się po 8 godzianach, lecz trwała dłużej. Dobrym przykładem prawidłowego wykonywania obowiązków służbowych, a także łączenia wiedzy teoretycznej z praktyką może być służba z 11 czerwca. Około godziny 17 w miejscowości Reptowo st. post. Krzysztof Rudawski z KPP w Stargardzie Szczecińkim oraz post. Dawid Budka ze Szkoły Policji w Słupsku, w bezpośrednim pościgu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież dwóch pił spalinowych. Policjanci odzyskali skradzione mienie, zatrzymanego mężczyznę osadzili w izbie zatrzymań, a także ustalili dane personalne drugiego z mężczyzn podejrzanego o kradzież. W nocy z 14 na 15 czerwca zatrzymali natomiast nietrzeźwego 16-latka na rowerze - miał 2 promile alkoholu.

Z dużym zaangażowaniem swoją służbę pełnili również słuchacze w Kamieniu Pomorskim. Oprócz zapewniania porządku i bezpieczeństwa pomagali także funkcjonariuszom straży pożarnej w usuwaniu wiatrołomów ponawałnicy, która przeszła w okolicach Szczecina kilka dni temu, również w tym wypadku służba nie zakończyła się po regulaminowych 8 godzinach.
Słuchaczy Szkoły Policji mozna spotkać również na ulicach Szczecina.

Calość służb młodych policjantów koordynuje Zakład Prewencji i Ruchu Drogowego Szkoły Policji w Słupsku.

(22.6.2012)