Obchody Święta Niepodległości

image Poczet sztandarowy Szkoły Policji oraz delegacja składająca kwiaty pod pomnikiem - w ten sposób słupska Policja uczestniczyła w miejskich uroczystościach związanych z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości, które odbyły się w niedzielę w centrum miasta.

Poczet sztandarowy wystawiony przez naszą Szkołę wraz z delegacją uczestniczył w specjalnym nabożeństwie, które zostało odprawione w kościele Mariackim. Po mszy św. w intencji Ojczyzny, w której oprócz mieszkańców udział wzięli także parlamentarzyści, samorządowcy i kombatanci, uczestnicy uroczystości przeszli na Plac Zwycięstwa, gdzie odbywała się dalsza część obchodów.
W apelu poległych mowa była między innymi o policjantach Policji Państwowej, którzy po wybuchu II wojny światowej zostali wywiezieni w głąb Rosji i straceni przez NKWD.

Delegacja słupskiej Policji złożyła kwiaty pod pomnikiem Żołnierza Polskiego na placu Zwycięstwa. W skład delegacji weszli: zastępca Komendanta Szkoły Policji Słupsku insp. Witold St. Majchrowicz; zastępca Komendanta Miejskiego nadkom. Wojciech Jakubowski oraz pełniący obowiązki kierownika Zakładu Interwencji Policyjnych kom. Arkadiusz Gliszczyński.

Całość uroczystości przed ratuszem zakończyła defilada kompani honorowej Wojska Polskiego, której towarzyszyła orkiestra w historycznych strojach a także harcerze na koniach oraz grupa rekonstrukcyjna na motocyklach z okresu II wojny światowej.

(11.11.2012)