Ze Szkoły Policji w Słupsku do Trójmiasta

image Do końca listopada potrwają praktyki słuchaczy Szkoły Policji na ulicach Trójmiasta. W swoich pierwszych, prawie samodzielnych służbach, udział biorą młodzi policjanci, którzy wkrótce zakończą w Słupsku szkolenie zawodowe podstawowe i trafią do jednostek terenowych w całej Polsce.

Na ulicach Trójmiasta łącznie pełnić będzie służbę 140 słuchaczy. Młodzi policjanci w warunkach terenowych jednostek Policji wykonują pod nadzorem doświadczonych policjantów to, czego nauczyli się w Szkole. Po raz pierwszy mają okazję sprawdzić, dlaczego tak rygorystycznie podchodzono w trakcie nauki do znajomości prawa, umiejętności właściwego udokumentowania czynności służbowych, także zasad etyki zawodowej oraz konieczności dbania o praworządność. Opiekunami młodych policjantów podczas praktyk są w tym tygodniu wykładowcy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego nadkom. Sebastian Kamiński i sierż.sztab. Artur Winnicki.

Młodzi policjanci z zaangażowaniem przyswajają sobie nowe umiejętności podejmując po raz pierwszy interwencje. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas zajęć na terenie Szkoły są teraz wykorzystywane praktycznie w warunkach rzeczywistych realiów służby i kontaktów z mieszkańcami. Służby na terenie Trójmiasta dają okazję do uczestnictwa w bardzo szerokim wachlarzu interwencji.
Praktyki mają także wymierny charakter prewencyjny. Dzięki możliwości wystawianiu większej liczby patroli do służby maleje ilość odnotowywanych drobnych zdarzeń, które są najbardziej uciążliwe dla mieszkańców. Widok większej liczby patroli na ulicach wpływa też prewencyjnie na potencjalnych sprawców różnego rodzaju zdarzeń.
Praktyki słuchaczy na ulicach Trójmiasta potrwają do końca listopada.

(14.11.2013)