Popołudniowe walki słuchaczy

image Kolejne, dodatkowe fakultety mają do dyspozycji słuchacze słupskiej Szkoły Policji. W każde poniedziałkowe popołudnie chętni słuchacze mogą doskonalić swoje umiejętności z zakresu wybranych elementów sztuk walki.

Służba w Policji wymaga od funkcjonariuszy szczególnych predyspozycji. Wysoka sprawność fizyczna oraz dobre wyszkolenie w zakresie stosowania środków przymusu bezpośredniego, w tym siły fizycznej, to atrybutu dobrego policjanta.
Program szkolenia zawodowego podstawowego przewiduje wiele godzin kształcenia tych zagadnień. Mimo tego, że każdy adept policyjnego rzemiosła przechodzi egzaminy sprawnościowe, reprezentuje różny poziom wyszkolenia w zakresie walki wręcz.
Wśród słuchaczy znajdują się osoby które mają za sobą wcześniejsze treningi sportów lub sztuk walki, jak również tacy, którzy nie mają żadnego doświadczenia w tej materii. W ankietach słuchaczy kończących szkolenie podstawowe wielokrotnie wskazywana jest potrzeba zwiększenia liczby zajęć z zakresu technik interwencji.
Wychodząc naprzeciw tym postulatom wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych organizować będą tego rodzaju fakultety; pierwsze zajęcia poprowadził st.sierż. Radosław Bakun. Słuchacze w każdy poniedziałek, od 15:30, w sposób zorganizowany pod nadzorem wykładowcy mogą doskonalić swoje umiejętności.

W zajęciach fakultatywnych mogą uczestniczyć wszyscy bez względu na reprezentowany poziom umiejętności, jak i obecnie realizowany przez nich materiał w trakcie szkolenia zawodowego podstawowego. Tematem pierwszych zajęć było „Wykorzystanie ciosów podczas interwencji policyjnych”. Frekwencja poniedziałkowego spotkania była duża, zgłosiło się 58 słuchaczy.
Cieszy fakt, że wśród słuchaczy jest świadomość ciągłego doskonalenia się - nawet poza czasem służby. Należy teraz mieć tylko nadzieję, że taka postawa zaczepiona podczas szkolenia w Słupsku zaowocuje w przyszłości u młodych policjantów potrzebą dalszego samokształcenia.

(28.1.2014)