Wspólne ćwiczenia antyterrorystów z KWP Gdańsk i wykładowców ze Szkoły Policji w Słupsku

image Szkoła Policji w Słupsku jako jednostka dydaktyczna polskiej Policji, mając na uwadze szerokie potrzeby szkoleniowe, niejednokrotnie gości policjantów z jednostek terenowych. Tym razem w dniach 28–31 sierpnia 2012 r. w Szkole Policji w Słupsku odbyły się wspólne ćwiczenia funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP z Gdańska i wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły Policji w Słupsku. Tematem ćwiczeń było przeprowadzanie interwencji polegających na zatrzymywaniu niebezpiecznych przestępców poruszających się pojazdami. Instruktorzy SPAP demonstrowali taktykę i technikę zatrzymania pojazdu, którym poruszał się sprawca, przy użyciu pojazdów służbowych, sposoby wyciągania i obezwładniania przestępcy, bezpieczne sprawdzenie osoby i pojazdu, zabezpieczenie miejsca działań, umieszczenie zatrzymanych w pojazdach służbowych.

Z doświadczenia instruktorów SPAP mieli okazję skorzystać również słuchacze Szkoły, którzy obecnie pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności na kursie specjalistycznym z zakresu taktyki i techniki interwencji (TITS) oraz na kursie dla policjantów podejmujących interwencje wobec osób agresywnych i niebezpiecznych (ANI).

30 sierpnia br. zastępca dowódcy SPAP podkom. Jarosław Przyjemczak, występując w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Wojciecha Sobczaka oraz dowódcy SPAP, złożył na ręce Zastępcy Komendanta Szkoły insp. Witolda St. Majchrowicza serdeczne podziękowania za życzliwość, pomoc w organizowaniu szkoleń i udostępnianie obiektów symulacyjnych do realizacji założeń programowych, wręczając pamiątkowy grawerton.

(3.09.2012)