Kolejny sprzęt ratowniczy u Dyżunego Szkoły

image W kolejny sprzęt ratujący życie zostało wyposażone stanowisko Dyżurnego słupskiej Szkoły Policji. W sytuacjach nagłego zagrożenia życia policjanci mają teraz do dyspozycji również torbę z zestawem ratownictwa medycznego R1.

Zestaw R1 pozwala na prowadzenie czynności ratowniczych w szerokim zakresie. Osoba posługująca się tym sprzętem może między innymi zabezpieczyć lub przywrócić drożność dróg oddechowych, wspomagać oddychanie i prowadzić tlenoterapię - dzięki wyposażeniu torby w butlę tlenową. Zestaw posiada również stosowane podczas oparzeń opatrunki hydrożelowe w tym opatrunek na twarz. Zestaw posiada również antywstrząsowe koce termiczne oraz bogate wyposażenie służące do tamowania krwotoków i unieruchamiania kończyn w przypadku podejrzenia złamania lub zwichnięcia.

Torba z zestawem ratowniczym R1 to kolejne wyposażenie stanowiska Dyżurnego słupskiej Szkoły Policji. Oprócz tego zestawu znajduje się tam również AED - automatyczny defibrylator zewnętrzny, wykorzystywany do przywracania akcji serca. Jak pokazało dotychczasowe doświadczenie umieszczenie sprzętu ratowniczego na stanowisku Dyżurnego Szkoły to korzystne rozwianie zarówno w przypadku udzielania pomocy słuchaczom Szkoły jak i mieszkańcom Słupska. W przeszłości dochodziło już bowiem do sytuacji, w których należało pilnie udzielić pomocy, czy to na terenie Szkoły Policji, czy też na ulicach w bezpośredniej bliskości stanowiska Dyżurnego. Istotny jest również fakt, że służba na tym stanowisku pełniona jest przez całą dobę i w każdej chwili można zwrócić się tam o pomoc.

W najbliższych dniach wszyscy policjanci służby dyżurnej Szkoły Policji przejdą specjalistyczne szkolenia dotyczące wykorzystania podczas akcji ratowniczej poszczególnych elementów wyposażenia za stawu R1.
Przypomnijmy, że każdy policjant posiada podstawowe przeszkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo w całej polskiej Policji jest w tej chwili kilka tysięcy kwalifikowanych ratowników medycznych, którzy posiadają odpowiedni certyfikat z tego zakresu.

W sprzęt ratowniczy wyposażone są również obiekty strzelnic przy ulicy Zamiejskiej. Znajdują się tam dwa AED - automatyczne defibrylatory zewnętrzne.

(7.7.2014)