Pożar w Szkole Policji

image Groźny pożar wybuchł dziś po południu w słupskiej Szkole Policji. Około godziny 15.30 ogień pojawił się w budynku koszarowym, w którym przebywają po zajęciach policjanci.

Pojawiający się na balkonie drugiego piętra dym zauważył jeden ze słuchaczy, który telefonicznie powiadomił oficera dyżurnego Szkoły. Zawiadomiono straż pożarną. Na miejsce skierowane zostały cztery wozy bojowe. W trakcie ewakuacji słuchaczy okazało się, że gęsty dym odciął drogę ucieczki policjantowi na III piętrze. Został on ewakuowany przez okno za pomocą drabiny ze specjalnym koszem. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

Tego rodzaju akcje muszą być przeprowadzane systematycznie w budynkach, w których przebywa znaczna liczba osób. Słupska Szkoła Policji ma kilka budynków koszarowych, w których prowadzone są tego rodzaju działania. Łącznie na terenie szkoły przebywa teraz 1000 osób. Ewakuacja z budynku „B” kilkuset słuchaczy trwała około 3 minut. Wszyscy ewakuowani zebrali się na głównym placu apelowym, gdzie otrzymali dalsze instrukcje postępowania.

(23.11.2011)