Kolejne nowości w e-Bibliotece

image Systematycznie powiększamy księgozbiór naszej e-Biblioteki. Tym razem na wirtualnej półce umieściliśmy trzy nowe książki poświęcone, broni krótkiej, oddziałom prewencji Policji oraz stosowaniu przez policjantów siły fizycznej.

Pierwsza z opublikowanych dziś pozycji to podręcznik pod tytułem "Podstawowe zasady użytkowania broni palnej krótkiej. " autorstwa wykładowców Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego. Materiał jest przeznaczony głównie dla słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego, ale z powodzeniem może służyć każdemu policjantowi. Jest to kompendium wiedzy w zakresie aspektów szkolenia strzeleckiego, takich jak: bezpieczeństwo, elementy teorii strzału, rodzaje broni palnej krótkiej i nabojów do niej, elementy mające wpływ na skuteczne oddanie strzału oraz podstawowe elementy taktyki strzeleckiej.

W eBibliotece zamieściliśmy również opracowanie, które przybliża stosowanie siły fizycznej jako środkaprzymusu bezpośredniego. Jest to pierwsza część materiałów pomocniczych z tego zakresu prezentująca postawy walki i ciosy. Autorzy kierują to opracowanie do wszystkich policjantów, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności posługiwania się siłą fizyczną jako środkiem przymusu bezpośredniego.

Ostatnią zamieszczoną dziś książką są "Taktyczno-techniczne aspekty uzbrojenia oddziałów i pododdziałów Policji prewencji". Materiał zawiera mędzy innymi informacje dotyczące technicznych środków wzmocnienia, takich jak ręczny miotacz pieprzu, uniwersalny granat łzawiący, ręczna wyrzutnia granatów łzawiących, hydromil, armatki wodne. Jest on przeznaczony głównie dla policjantów kursu specjalistycznego - instruktorów technicznych środków wzmocnienia oraz policjantów kursu specjalistycznego pełniących służbę w jednostkach Policji w ramach kontyngentów policyjnych.

Biblioteka Policjanta Prewencji dzięki elektronicznej formie i internetowi jest dostępna dla każdego policjanta w Polsce. Każdy funkcjonariusz będzie mógł indywidualnie i na odległość doskonalić swoją wiedzę zawodową. Zasoby e-biblioteki są również interesującym materiałem dla osób interesujących się praca policjantów, w tym między innymi dziennikarzy.

eBiblioteka Policjanta Prewencji (wejście)

(19.12.2012)