Przygotowanie do ćwiczeń sztabowych

imageSpotkanie zespołu ekspertów do opracowania ćwiczenia dowódczo-sztabowego pod kryptonimem „Obronność 15” rozpoczęło się dziś rano w słupskiej Szkole Policji. Udział w spotkaniu udział biorą między innymi przedstawiciele Głównego Sztabu Policji KGP.

W trakcie kilkudniowych obrad wypracowane będą projekty decyzji, harmonogramów, założeń i koncepcji ćwiczeń. Planowane na przyszły rok ćwiczenia, które realizować będzie polska Policja, mają ocenić poziom przygotowań obronnych w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Działania, przewidziane na rok 2015, realizowane będą w jednostkach organizacyjnych Policji przewidzianych do militaryzacji.

Oprócz przedstawicieli Głównego Sztabu KGP, do Szkoły Policji w Słupsku przyjechali przedstawiciele Komend Wojewódzkich, pozostałych Szkół Policji oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.

Szkoła Policji w Słupsku już od 6 lat prowadzi kurs specjalistyczny dla osób zajmujących się problematyką obronną w jednostkach terenowych Policji. Od trzech lat natomiast kursy tego rodzaju odbywają się wyłącznie w naszej Szkole.

(5.5.2013)