Policyjny strażak w pożarniczym biegu

image Technik do spraw ochrony przeciwpożarowej Szkoły Policji w Słupsku asp.sztab. Dariusz Guzowski wystartował w 28. edycji Biegów Strażackich, które co roku organizowane są w Chojnicach. Drużynowo nasi reprezentanci stanęli na podium.

Biegi strażackie w Chojnicach organizowane są od ponad ćwierćwiecza na początku maja, gdy obchodzone jest święto wszystkich strażaków (4 maja, w dniu św. Floriana - patrona strażaków). Start w biegu, liczącym 10 kilometrów, był przygotowaniem do udziału w policyjnym Półmaratonie, który odbędzie się 26 maja. Szkołę Policji, oprócz Dariusza Guzowskiego, reprezentował również Waldemar Hinc i Mieczysław Wiśniewski. Ciekawostką jest fakt, że nasz szkolny strażak wystartował wspólnie ze swoim synem Denisem, który postanowił iść ślady ojca i również trenuje bieganie. Z kolei Waldemar Hinc, który tydzień przed biegiem przeszedł na emeryturę, wystartował wspólnie z córką Magdą.

10 kilometrowa trasa zaczynała się i kończyła w Chojnicach, jednak większość kilometrów biegacze pokonywali na drodze asfaltowej wokół miasta. Trasa biegu posiada również atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Warunki pogodowe dopisały biegaczom, a na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników. Linię mety przekroczyło ponad 240 biegaczy.

Wyniki naszej reprezentacji przedstawiają się następująco:

12. miejsce  Dariusz Guzowski   35 min. 41 sek.
                     23. miejsce  Denis Guzowski
  37 min. 32 sek.
                     37. miejsce  Mieczysław Wiśniewski   38 min. 45 sek.
                     209. miejsce  Waldemar Hinc   54 min. 58 sek.
                     210. miejsce  Magdalena Hinc-Wirkus   54 min. 59 sek.

Drużynowo reprezentacja Szkoły Policji zajęła II. miejsce.

(9.5.2012)