Reprezentacja Szkoły Policji na pudle

image Reprezentacja Szkoły Policji stanęła na podium podczas kolejnej tury rozgrywek w XXIII Spartakiady Mundurowej Służb Garnizonu Słupskiego. Dziś przed południem rozegrano konkurencję strzelecką w obiektach Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski”.

Nasza reprezentacja zajęła II. miejsce w konkurencji strzeleckiej. Reprezentacje poszczególnych jednostek liczyły po trzech zawodników. Strzelano z pistoletu sportowego bocznego zapłonu, a następnie z karabinka sportowego; każdy oddawał najpierw trzy strzały próbne, a następnie pięć ocenianych. Klasyfikacja konkurencji przedstawia się następująco:

1. miejsce - Państwowa Straż Pożarna
2. miejsce - Szkoła Policji
3. miejsce - Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej (ex aequo)
3. miejsce - 7 Brygada Obrony Wybrzeża (ex aequo)
5. miejsce - Służba Więzienna
6. miejsce - Komenda Miejska Policji

Szkołę Policji w Słupsku reprezentowała drużyna w składzie: podinsp. Piotr Salamonik; kom. Roman Jagielski i asp. Sylwester Siembrzuch. Asp. Siembrzuch uzyskał także jeden z dwóch najlepszych wyników podczas wszystkich konkurencji.

Zawody rozgrywane były na otwartych strzelnicach Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” przy ulicy Zamiejskiej. Pomysł rozgrywania tego rodzaju spartakiady zrodził się ponad 20 lat temu w Szkole Policji. Uczestnicy spartakiady podkreślają, że podczas takiej sportowej rywalizacji nawiązuje się wiele znajomości i przyjaźni pomiędzy funkcjonariuszami różnych służb. Gospodarzem kończącej się aktualnie 23. edycji rozgrywek jest Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku.

(23.5.2014)