'Bezpieczne fale przygody'

image Słuchacze i wykładowcy Szkoły Policji w Słupsku zaprezentowali cykl pokazów podczas festynu zorganizowanego przez Słowiński Park Narodowy. Policjanci zaprezentowali techniki obezwładniania niebezpiecznych osób, a także uczyli udzielania pierwszej pomocy.

Podczas festynu "Bezpieczne fale przygody", który odbywał się przy „czerwonej szopie” w Czołpinie, na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, słuchacze i wykładowcy zaprezentowali pokaz stosowania siły fizycznej jako środka przymusu bezpośredniego oraz dodatkowo wykorzystanie pałki Tonfa. Pokaz z tego zakresu słuchacze przygotowali pod kierunkiem kom. Daniela Krenca z Zakładu Interwencji Policyjnych.
Po zakończonej prezentacji dzieci i młodzież mogli sami sprawdzić poziom swojej tężyzny fizycznej między innymi poprzez wykonywanie uderzeń w specjalne tarcze trzymane przez policjantów. Jak zwykle również dużym zainteresowaniem cieszyły się policyjne kajdanki, które mogli przez chwile zakładać sobie uczestnicy festynu. Wśród uczestników imprezy znalazło się wiele grup kolonijnych z róznych stron Polski.

imageNa jednym ze stanowisk uczestnicy festynu mogli również samodzielnie sprawdzić jak wyglądają ich umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Jeden z wykładowców Szkoły na co dzień zajmujący się nauczaniem młodych policjantów pierwszej pomocy, nadkom. Henryk Dudziński z Zakładu Ogólnozawodowego, prezentował poszczególne czynności, jakie należy wykonać w przypadku, gdy znajdująca się w naszym pobliżu osoba straci przytomność. Każdy mógł także spróbować samodzielnego wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej na specjalnym fantomie.

Udział policjantów w imprezie to efekt kilkuletniej współpracy między Szkołą Policji i Słowińskim Parkiem Narodowym. W ramach tej współpracy członkowie Drużyny Specjalnej WOPR ze Szkoły kształcili między innymi strażników Parku w zakresie podejmowania interwencji wobec osób naruszających przepisy, a także w zakresie udzielania pierwszej pomocy osobom tonącym.

(27.7.2015)