Świąteczna pomoc słuchaczy Szkoły Policji

imageKolejne dary przed świętami Bożego narodzenia przygotowują dla osób potrzebujących słuchacze słupskiej Szkoły Policji. Akcję "Świątecznej paczki" koordynują członkowie szkolnego Klubu HDK PCK, a do działań włączył się również słupski oddział Banku Żywności.

We wtorek słuchacze przekazali prawie pół tysiąca różnego rodzaju konserw, które trafiły do magazynów słupskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Produkty żywnościowe przedłużonym terminie ważności trafią w części do osób potrzebujących, w części zostaną wykorzystane na potrzeby podopiecznych Domu Interwencji Kryzysowej PCK Słupsku.
W akcję zbiórki produktów żywnościowych włączyli się słuchacze Kompanii VI oraz Kompanii VIII. Tego rodzaju działania prowadzone są nie po raz pierwszy; w tym roku także przed świętami Wielkiej Nocy słuchacze zorganizowali podobną akcję.

imageDziś rano natomiast, przez kilka godzin, słuchacze przygotowywali świąteczne paczki żywnościowe, które trafią do potrzebujących rodzin z terenu Słupska oraz ościennych gmin. W przygotowaniu tych paczek pomógł również słupski oddział Banku Żywności, którzy przekazał wiele produktów, w tym także słodyczy dla dzieci. Przy rozdawaniu paczek korzystać będziemy pomocy dzielnicowych pełniących służbę w I-szym Komisariacie Policji przy ulicy Reymonta. Dzielnicowi bowiem, mają najlepsze informacje o osobach, które nie z własnej winy znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.
Prezenty mają trafić do rodzin w ten piątek. Rozwozić je będą dzielnicowi, wspólnie ze słuchaczami Szkoły Policji, który odbywają teraz - w ramach praktyk – swoje pierwsze służby w terenie.
Jest to już trzecia edycja akcji "Świąteczna Paczka", którą od trzech lat prowadzimy przy współpracy I-go Komisariatu Policji w Słupsku.

Wczorajsze i dzisiejsze działania to tylko część pomocy, jaką z własnej inicjatywy przygotowują przed świętami słuchacze i wykładowcy Szkoły Policji. W ubiegłym tygodniu grupa słuchaczy i wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych odwiedziła podopiecznych Domu Interwencji Kryzysowej. W tym tygodniu przygotowywaliśmy paczki, a przyszłym grupa słuchaczy ze świętym Mikołajem i prezentami odwiedzi dzieci z ośrodka adopcyjnego.

(12.12.2012)