Dni otwartej Szkoły Policji

image Dwukrotnie w tym roku organizowane będą imprezy dla mieszkańców i turystów pod hasłem "Dzień otwartej Szkoły Policji". Kilka razy w roku nasza placówka otwiera szeroko swoje bramy dla osób, które interesują się Policją, kształceniem młodych policyjnych kadr, a także tą częścią miasta, którą zajmuje najstarsza w Polsce policyjna Szkoła.

W trakcie Dni otwartej Szkoły do zwiedzania udostępniona jest większość obiektów dydaktycznych. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z warunkami, w jakich policjanci uczą się na co dzień. Można również obejrzeć zbiory w Izbie Kryminalistycznej, które pochodzą z ubiegłego wieku, a w Izbie Tradycji i Historii Szkoły prześledzić losy policyjnej formacji od czasu jej powołania w 1919 roku.
W tym roku imprezy odbędą się w następujących terminach.

• II połowa lipca 2014 roku - Dzień otwartej Szkoły w ramach Święta Policji
  • 26 września 2014 roku - Dzień otwartej Szkoły w ramach Turnieju Par Patrolowych

(12.2.2014)