XXIV Spartakiada Służb Mundurowych

image Reprezentacja Szkoły Policji w Słupsku wywalczyła III. miejsce podczas kolejnej edycji Spartakiady Służb Mundurowych Garnizonu Słupskiego. Wspólna, sportowa rywalizacja funkcjonariuszy została zapoczątkowana ponad 20 lat temu właśnie w naszej Szkole z inicjatywy wykładowców ówczesnego Zakładu Wyszkolenia Specjalnego.

Zawody rozgrywane są w Słupsku od 24 lat, uczestniczą w nich ekipy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z Ustki, Państwowej Straży Pożarnej ze Słupska, Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, 7 Brygady Obrony Wybrzeża, Służby Więziennej oraz Szkoły Policji. To właśnie w Szkole Policji, w 1991 roku, wykładowcy zaproponowali taką właśnie formę integracji służb mundurowych. Uczestnicy spartakiady podkreślają, że podczas takiej sportowej rywalizacji nawiązuje się wiele znajomości i przyjaźni pomiędzy funkcjonariuszami różnych służb.

imageOstatnią konkurencję XXIV Spartakiady rozegrano na terenie Szkoły Policji. Poszczególne służby biorące udział w zmaganiach wystawiły dwuosobowe reprezentacje, które musiały pokonać fragment toru przeszkód, a następnie jak najszybciej dobiec do obiektów symulacyjnych "Przyziemie 1".
Po zakończeniu biegu każdy uczestnik oddawał serię strzałów amunicją FX systemu "Simmunition". W systemie tym naboje posiadają tradycyjny ładunek prochowy, jednak zamiast pocisku umieszcza się plastikowy koszyczek z farbą. Dla odróżnienia od tradycyjnych jednostek broni, pistolety mają niebieskie elementy konstrukcyjne.
Szkołę Policji reprezentowali podczas zmagań asp.sztab. Daniel Staroń oraz sierż. Michał Dembek. Po zaciętej rywalizacji nasza reprezentacja zajęła III miejsce. Pełna klasyfikacja przedstawia się następująco:

1. miejsce    7 Brygada Obrony Wybrzeża w Słupsku
               2. miejsce    Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce