Służyć nawet z narażeniem życia

„ (…) ślubuję: służyć wiernie Narodowi, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…) - to fragment roty ślubowania, którą składa na początku swojej zawodowej drogi każdy policjant. O tym, że z pozoru nawet błaha interwencja może zakończyć się poważnymi obrażeniami interweniujących policjantów pokazuje poniższy materiał filmowy.

W trakcie szkolenia zawodowego podstawowego, wykładowcy słupskiej Szkoły Policji wykorzystują w trakcie zajęć z taktyki i technik interwencji, informacje z meldunków dobowych przesyłanych przez jednostki terenowe Policji. Interwencja prezentowana w materiale filmowym będzie również kanwą do opracowania kolejnych symulacji, które odtwarzane będą podczas ćwiczeń słuchaczy.

(8.5.2015)