V Turniej Patroli Interwencyjnych

image Już po raz piąty wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych zorganizowali „Turnieju Patroli Interwencyjnych” dla słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego. Oprócz sportowej rywalizacji była to doskonała okazja do weryfikacji zdobytych do tej pory wiedzy i umiętności.

Wśród uczestników turnieju krzewiona jest nie tylko szlachetna idea współzawodnictwa, ale również umacniany jest wizerunek sprawnego, zdecydowanego w działaniu i profesjonalnie przygotowanego policjanta. Jest to też sprawdzian i weryfikacja nabytych w trakcie zajęć dydaktycznych wiedzy i umiejętności. Impreza ta, ma w pewien sposób nawiązywać do rozgrywanych corocznie Mistrzostw Polski Policjantów Prewencji „Patrol Roku”. W tegorocznej edycji wykładowcy przygotowali cztery konkurencje:

1. pościg na torze przeszkód, pierwsza pomoc przedlekarska,
2. przeprowadzanie interwencji policyjnych,
3. testy sprawnościowe: podciąganie na drążku; stosowanie technik obezwładniania osób.

Niestety z uwagi na niesprzyjającą w tym roku aurę i wyjątkowo duże opady deszczu, pierwszego dnia zawodów na wniosek głównego sędziego zrezygnowano z pierwszej konkurencji, pościg na torze przeszkód. Zawody rozpoczęto więc od konkurencji przeprowadzanie interwencji policyjnych, która miała charakter interdyscyplinarny. W specjalnie przygotowanym obiekcie symulacyjnym „Pokój przeszukań” słuchacze mieli przeprowadzić interwencję domową, związaną z zakłóceniem spokoju i ciszy nocnej. Ocenie sędziów podlegały obszary wiedzy z zakresu prewencji, prawa, łączności, taktyki i technik interwencji oraz psychologii.

W drugim dniu turnieju słuchacze przystępowali do testu sprawności fizycznej składającej się z dwóch zadań. Pierwsze - to wykonanie przez patrol jak największej ilości powtórzeń podciągnięć na drążku, natomiast w drugim zadaniu każdy patrol losował zestaw dwóch technik do zaprezentowania na macie.
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast trzy zwycięskie patrole dodatkowo otrzymały okolicznościowe medale. Ostateczna klasyfikacja piątej edycji „Turnieju Patroli Interwencyjnych” przedstawia się następująco:

1. miejsce
   post. Konrad Pasierb   post. Mateusz Wieliński