Nowe książki o Prawach Człowieka

image Kolejne pozycje książkowe poświęcone szeroko rozumianym Prawom Człowieka zasiliły księgozbiór biblioteki Szkoły Policji. Wydawnictwa zostały przekazane przez Helsińską Fundację Praw Człowieka.

Dostęp do publikacji pozwala na wzbogacenie wiedzy teoretycznej z zakresu praw człowieka, ale również na zapoznanie się z rekomendacjami płynącymi z krajowego i europejskiego orzecznictwa, rekomendowanymi dobrymi praktykami stosowanymi wobec grup mniejszościowych, wobec cudzoziemców lub osób pozbawionych wolności.
Czytanie literatury uruchamia inny punkt widzenia, stwarza perspektywę, pozwala ugruntować lub zweryfikować poglądy.

Tematyka praw człowieka poruszana jest zarówno podczas zajęć z policjantami, którzy dopiero rozpoczynają swoją służbę policyjnym mundurze, jak i z doświadczonymi funkcjonariuszami. Nowo pozyskane pozycje z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka uzupełniają ofertę skierowaną do policjantów.

Nowe pozycje dotyczące praw człowieka.

Nieizloacyjne środki zapobiegawcze.
● Prawa cudzoziemców umieszczonych w aresztach w celu wydalenia.
● Zapobieganie torturom w instytucjach izolacyjnych Europy.
● Klinika prawa uchodźczego i migracyjnego.
● Źródła prawa w orzecznictwie i powszechnie obowiązującej wykładni ustaw Trybunału Konstytucyjnego.
● Monitoring wschodnich granic Polski.
● Zarys prawa europejskiego.
● Ze szczytów gór - czego możemy się nauczyć ze zmiany szwajcarskiej polityki narkotykowej.
● Monitoring przestrzegania praw pacjentów i dostępu do stacjonarnego leczenia uzależnień od narkotyków.
● Leczenie i profilaktyka chorób zakaźnych wśród osób iniekcyjnie używających narkotyków.

Zakładka Pełnomonika Komendanta Szkoły
do spraw Ochrony Praw Człowieka