Aikido po służbie

image Różnorodne pasje rozwijają po godzinach służby wykładowcy słupskiej Szkoły Policji. Jednym ze sportów, który uprawiają policjanci jest aikido. Umiejętności sportowe wykorzystywane są nie tylko w służbie, ale również podczas różnorodnych pokazów.

W trakcie jednego z ostatnich festynów rodzinnych na słupskim osiedlu Zatorze wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych asp. Stanisław Figielski wspólnie z przedstawicielami Słupskiej Sekcji Aikido zaprezentował techniki walk wschodnich. Oprócz pokazu poszczególnych technik prezentacja miała na celu pokazanie młodym ludziom obserwującym sportowców, że wakacje można też spędzać na sportowo, a nie tylko przed komputerem. Pomimo padającego deszczy wiele osób chętnie oglądało popisy aikidoków.

imagePolicyjni wykładowcy wspólnie z członkami Słupskiej Sekcji Aikido organizowali w przeszłości warsztaty dla słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego.
Aikido jest jedną z najbardziej widowiskowych sztuk walki, nie ma w nim technik ataku (uderzeń i kopnięć). Aikido składa się z samych technik obronnych. Twórca aikido Morihei Ueshiba uważał, że napastnik nie jest wrogiem, tylko bratem który pobłądził i że starcie nie powinno zakończyć się okaleczeniem bądź śmiercią napastnika. Aikido jest uważane za najtrudniejszą ze sztuk walki. Opinia ta wynika z tego, że to napastnik decyduje o szybkości reakcji aikidoka.

(14.7.2014)