Prelekcja funkcjonariuszy ABW dla słuchaczy

image Słuchacze kursów podstawowych poznają zadania i funkcjonowanie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W ramach zajęć fakultatywnych funkcjonariusze ABW opowiadają policjantom o swojej pracy. To pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie w polskich Szkołach Policji.

Zajęcia fakultatywne poświęcone funkcjonowaniu Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego to wspólna inicjatywa Komendanta Szkoły Policji i Szefa gdańskiej Delegatury ABW. W ramach prowadzonych prelekcji słuchacze kursu podstawowego zapoznają się ze specyfiką działania i głównymi zadaniami Agencji.

Funkcjonariusze ABW w trakcie spotkania z młodymi policjantami mówili między innymi o swojej pracy, która koncentruje się na ochronie bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i obywateli. Do zadań ABW należy między innymi zwalczanie terroryzmu, przestępstw gospodarczych i przestępczości zorganizowanej. Agencja wśród swoich zadań ma także przeciwdziałanie transferowi broni masowego rażenia oraz ochronę informacji niejawnych.

(15.10.2012)