Pasje i sukcesy po służbie

imageKolejne sukcesy sportowe odnoszą policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku, którzy po zakończonej służbie znajdują czas na intensywne podnoszenie swojej sprawności fizycznej. Niektórzy z nich zdobywają też prestiżowe nagrody w trakcie zawodów.

Jedną z najbardziej aktywnych sportowych grup są policyjni biegacze, którzy już niejednokrotnie reprezentowali z sukcesami słupską Szkołę Policji. W ostatnim czasie w największej liczbie imprez biegowych startuje Paweł Piotraschke i Tomasz Matusiak. Obaj policjanci wystartowali między innymi w Maratonie Ekologicznym im. Andrzeja Hopfera, który rozgrywany jest w Lęborku. Nasi reprezentanci zdobyli tam odpowiednio 5. i 21. miejsce. Paweł Piotraschke 5. miejsce zajął również podczas kolejnej imprezy biegowej w Lęborku - Biegu św. Jakuba. Natomiast w Korzybiu, podczas Biegu im. Elżbiety Garduły Paweł Piortaschke zdobył 3. miejsce, a w Biegu po Plaży, rozgrywanym w Jarosławcu uplasował się na 10. pozycji. Tomasz Matusiak zwyciężył tymczasem w kategorii policjantów podczas rozgrywanego w Koszalinie Biegu Wenedów.

imageWykładowcy słupskiej Szkoły Policji w czasie wolnym trenują również różne odmiany karate. Jeden z nich, Zbigniew Banasiak, zdobył złoty medal podczas rozegranych w Słupsku Otwartych Mistrzostwach Polski w Sztukach Walki IMAF (International Martial Arts Federation). Zwycięzca wystartował w konkurencji kata indywidualne w kategorii mężczyzn – kolorowe pasy. W zawodach wzięło udział 170 zawodników z 19 ośrodków sportowych, którzy rywalizowali ze sobą w konkurencjach: karate, ju jitsu, kobudo (kata z bronią), kickboxingu (formuła semi kontakt), ju jitsu mixed kumite oraz kenjutsu.
Zbigniew Banasiak trenuje na co dzień w Słupskim Klubie Karate „Champion” im. Michała Godnicza.

imageSukcesami wędkarskimi może pochwalić się natomiast Wojciech Gołaszewski z Wydziału Ochrony Informacji Niejawnych. Podczas rozgrywanych mistrzostw wędkarskich o Puchar Doliny Charlotty zajął 2. miejsce. To kolejny z sukcesów naszego Kolegi, który na swoim koncie ma między innymi drużynowe Mistrzostwo Polski Policji wywalczone kilka lat temu przez reprezentację Szkoły Policji podczas zwodów w Zielonej Górze. Wspólnie z innym kolegą z wydziału, Szymonem Dąbrowskim, wędkuje aktywnie nie tylko na akwenach śródlądowych, ale również na Bałtyku.

(29.7.2013)