Nowoczesne kontrole trzeźwości

imageZ nowymi urządzeniami służącymi do pomiaru zawartości alkoholu lub narkotyków mogli zapoznać się wykładowcy Szkoły Policji. Urządzenia te wykorzystywane są na co dzień między innymi przez policjantów ruchu drogowego.

Nowoczesne modele mierników marki Dräger są już wykorzystywane w jednostkach terenowych Policji od niedawna i pojawiają się kolejne. Dzięki nim praca policjanta staje się łatwiejsza i dokładniejsza. Kadra szkoły oraz słuchacze mogli poznać nowinki techniczne oraz przećwiczyć ich wykorzystanie, dzięki czemu poszerzyli swoją wiedzę oraz podnieśli swoje umiejętności zawodowe.

W trakcie wykładu mowa była między innymi o sposobach kontroli osób, na ewentualną zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Szczegółowo omówiono poszczególne technologie pomiarowe, a także pokazano, w jaki sposób dokumentowane są wszystkie pomiary.
Zdobyta przez wykładowców wiedza będzie teraz mogła być przekazana słuchaczom kursów i szkoleń odbywających się w Słupskiej Szkole Policji.

Szkolenie przygotowali podinsp. Marek Dąbrowski i podinsp. Arkadiusz Gadomski z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego.

(5.5.2013)