'Przyziemie 2" - reaktywacja

imageCiągły rozwój techniczny pomocy dydaktycznych, jak również pojawiające się różnorodne formy przestępczości generują potrzeby efektywnego modyfikowania i wzbogacania procesu szkolenia policjantów. Do realizacji tych celów niezbędne jest posiadanie bardzo dobrej bazy lokalowej, w tym między innymi pomieszczeń symulacyjnych.

Szkoła Policji w Słupsku nie odstaje w tym zakresie od innych policyjnych ośrodków kształcenia. W ostatnim czasie zostały oddane do użytku kolejne nowe pomieszczenia, usytuowane w przyziemiu bloku dydaktycznego. Są to dwa odrębne kompleksy. Dziś przedstawiamy drugi z nich „Przyziemie 2”, który powstał w pomieszczeniach dawnej kotłowni głównej i magazynów węgla.

Kompleks szkoleniowy „Przyziemie 2” składa się z sali monitoringu, w której przebywać może kilkudziesięciu słuchaczy oraz pomieszczeń symulacyjnych wykorzystywanych przede wszystkim do realizacji zajęć z zakresu przeprowadzania interwencji.
W kompleksie tym młodzi policjanci kształcić się będą w zakresie umiejętności taktycznego poruszania się z bronią, wchodzenia do pomieszczeń i taktycznego przemieszczania się w pomieszczeniach mieszkalnych.

Ciekawostką „Przyziemia 2” jest system podwieszanych na suficie przesuwnych ścian, dzięki czemu każda interwencja będzie mogła odbywać się w innych konfiguracjach ścian i otworów drzwiowych. W kompleksie tym wykorzystywane są meble, które również posiadają specjalny system ich łatwego przemieszczania.

(10.10.2013)