"Prewencja, ale inaczej" - już w marcu

imageJuż kolejny rok z rzędu słupska Szkoła Policji będzie współorganizatorem finału turnieju dla dzieci i młodzieży „Prewencja, ale inaczej”. W poniedziałek odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli wszystkich instytucji zaangażowanych w organizację i przebieg finałowej imprezy.

W trakcie spotkania, które odbyło się w Urzędzie Miejskim, naszą Szkołę reprezentował kom. Damian Kwiatkowski z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego. Organizatorem spotkania było stowarzyszenie „Bezpieczny Region Słupski”, które zainicjowało całą imprezę. W trakcie obrad ustalono między innymi termin i program finałowych rozgrywek, które odbędą się w tym roku w środę, 20 marca, w hali sportowej Gimnazjum nr 4 przy ulicy Banacha w Słupsku. Impreza ropocznie się o godzinie 10.

W turnieju „Prewencja, ale inaczej” udział biorą reprezentacje uczniów szkół gimnazjalnych ze Słupska, a także gmin Kobylnica i Sycewice. Kilkuset młodych ludzi rywalizuje ze sobą w konkurencjach sportowych i quizach, sędziami konkurencji są między innymi wykładowcy Szkoły Policji.
W trakcie rozgrywek finałowych policjanci z naszej Szkoły zaprezentują uczniom pokazy techniki obezwładniania osób z niebezpiecznymi narzędziami, a także wybrane techniki samoobrony. Układ pokazów przygotowują instruktorzy Zakładu Interwencji Policyjnych.
W trakcie rywalizacji przedstawiciele wszystkich drużyn piszą również specjalny test prewencyjny przygotowany w tym roku kom. Damiana Kwiatkowskiego.

W założeniu „Prewencja, ale inaczej” ma pokazywać młodym ludziom, jak należy zachować się w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych. Pokazuje również, że funkcjonariusze służb mundurowych, jak na przykład Policja czy Straż Miejska, służą młodym ludziom w pierwszej kolejności pomocą, a dopiero w dalszej kolejności są przedstawicielami organu nakładającego represje. Nasza placówka już od kilku lat bierze udział w przygotowaniach a następnie realizacji tej imprezy.

(4.2.2013)