Płynie krew młodych policjantów

image Już drugi miesiąc trwa zorganizowane oddawanie krwi słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku. W ciągi tego roku chcemy oddać honorowo aż 700 litrów krwi. Akcja oddawania krwi związana jest z jubileuszem 70-lecia Szkoły Policji w Słupsku.

Nasza akcja jest tym cenniejsza, że wśród osób oddających krew, wiele robi to po raz pierwszy w życiu. Widać to było szczególnie w minioną środę po południu, gdy niektórzy słuchacze po raz pierwszy zasiadali na fotelach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Pierwszy strach bardzo szybko ustępował miejsca satysfakcji, że w taki właśnie sposób można pomóc innym, a czasami być może również uratować życie.

Osoby, które po raz pierwszy oddały krew otrzymały także Książeczki Honorowego Krwiodawcy. Natomiast słuchacze, którzy oddali krew w słupskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przynajmniej trzykrotnie mogli otrzymać dodatkowo Kartę Identyfikacyjną Grupy Krwi. Dokument ten umożliwia oddawanie i pobieranie krwi bez wcześniejszych badań wstępnych, co w sytuacjach krytycznych może nawet uratować życie.

Obecna akcja nie jest wyłącznie nastawiona na uzyskanie pobrania założonej ilości krwi, jest cel który chcemy osiągnąć to promowanie honorowego krwiodawstwa i bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Takie zaangażowanie jest bowiem wpisane w etos zawodu policjanta, którego powołaniem jest służba społeczeństwu. Tej właśnie służby uczymy kolejne pokolenia młodych policjantów już 70 lat.

W minionę środe zebraliśmy 9,9 litra krwi.
Łącznie w tym roku, w ramach akcji, oddaliśmy już 67,965 litra krwi.

(20.2.2015)