Turniej Par i Półmaraton w falerystyce

imageNajstarsza placówka w Polsce szkoląca policjantów, w swym dorobku posiada szereg wyróżników falerystycznych przedstawiających historię rozwoju i transformacji Szkoły na przestrzeni dziejów. Z inicjatywy kadry zostały zaprojektowane różne odznaki dokumentujące między innymi imprezy organizowane przez słupską Szkołę Policji.

Wyróżniki falerystyczne produkowane były między innymi przy okazji imprez organizowanych przez Szkołę Policji w Słupsku. Wśród nich swoje wyróżniki posiada Otwarty Międzynarodowy Półmatom Policyjny oraz Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”.
Ogólnopolski finał sprawdzianu wiedzy i umiejętności policyjnych oraz sprawności fizycznej podlegał w kolejnych latach modyfikacjom. Po udanym starcie (wysoka ocena ministerialna) mistrzostwa wpisano do kalendarza Międzynarodowych i Centralnych Imprez Sportowych Funkcjonariuszy Policji.Od 2003 roku zmieniono też nazwę finałowej rywalizacji na: Ogólnopolskie Zawody Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych „Patrol roku”. Zwycięzcy rywalizacji i zawodnicy otrzymywali oprócz nagród również falerystyczne odznaki uczestnictwa.
W przypadku półmaratonu prezentujemy odznaki, które otrzymywali wszyscy uczestnicy na linii mety.

imageOpracowaniem i zebraniem większości eksponatów zajął się członek słupskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego Bartosz Dróbka - syn emerytowanego wykładowcy Szkoły Policji Zdzisława Dróbki. Na wykonanych przez niego zdjęciach można zobaczyć jak wygląda większość odznak.
Szkoła Policji w Słupsku oprócz odznak falerystycznych jest także emitentem okolicznościowych medali i znaczków. Są one jednym ze świadectw działalności placówki na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci.

(6.11.2013)