Kolejni specjaliści wyszkoleni w Słupsku

imageTrzy specjalistyczne kursy zakończyły się dziś po południu słupskiej Szkole Policji. Wyszkoliliśmy kolejnych rzeczników dyscyplinarnych, policjantów obsługujących Krajowy System Informacji Policji oraz funkcjonariuszy prewencji mających na co dzień do czynienia z osobami agresywnymi i niebezpiecznymi.

Na kursie, z zakresu podejmowania interwencji wobec osób agresywnych i niebezpiecznych słuchacze zdobyli wiedzę z zakresu rozpoznania miejsca i sytuacji przed podjęciem interwencji. Kursanci poznali podstawy negocjacji, aby trafnie zakwalifikować sytuację, w której obligatoryjnie musi być wezwany negocjator, oraz po to, aby nawiązać wstępny kontakt ze sprawcą, co może znacznie ułatwić pracę negocjatora.
Podsumowaniem szkolenia były czwartkowe, wieczorne zajęcia, w których słuchacze dokonywali zatrzymania w warunkach ograniczonej widoczności.

image W kursie - obsługi Krajowego Systemu Informacji Policji - uczestniczyli natomiast policjanci zajmujący się w swoich jednostkach między innymi pracą kryminalną i rejestracją danych w systemie KSIP. Byli wśród nich także funkcjopnariusze, którzy dopiero rozpoczną obsługę tego systemu.
Ostatnim z zakończonych dziś kursów było szkolenie dla rzeczników dyscyplinarnych. W trakcie kursu słuchacze dokonywali analizy akt postępowań dyscyplinarnych. Dyskutowali również nad przykładami orzeczeń sądu administracyjnego do analizowanych spraw; sporządzali również postanowienia o wszczęciu i zakończeniu postępowania dyscyplinarnego oraz sprawozdania i projekty orzeczeń.

W najbliższy poniedziałek rozpoczną się cztery kolejne szkolenia: taktyki i techniki przesłuchań, obsługi Krajowego Systemu Informacji Policji, instruktorów technicznych środków wzmocnienia oraz kurs dla policjantów mających do czynienia z osobami agresywnymi i niebezpiecznymi.

(1.2.2013)