Autorski program "Sport moją tarczą"

image Wymierne, pozytywne efekty przynosi realizowany przez wykładowców Szkoły Policji, autorski program "Sport moją tarczą". Inicjatywa realizowana jest przy współpracy Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku. Na ostatnich zajęciach młodzi ludzie wykonywali prace plastyczne, a następnie uczestniczyli w ćwiczeniach sprawnościowych.

Program jest inicjatywą Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły Policji w Słupsku. Powstał z myślą o młodzieży klas Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku. Opiekunem programu jest wykładowca ZIP, asp. Jakub Sawicki, który jednocześnie realizuje z młodzieżą zajęcia programowe. Sam program natomiast jest jedną z form pracy Ośrodka.
Zarówno prowadzący program, jak i nauczyciele, zgodnie podkreślają, że nie od razu znikną wszystkie problemy, jednak każda, nawet niewielka zmiana w codziennym zachowaniu młodych ludzi, jaką zauważają osoby przebywające z nimi na co dzień, świadczy o sukcesie programu i o tym, że przynosi on pozytywne rezultaty, a uśmiechnięte twarze dzieci są dla wychowawców i prowadzących program bezcenne.

Zajęcia odbywają się cyklicznie, dwa razy tygodniu, w obiektach sportowych należących zarówno do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (sala lekcyjna i sala sportowa) jak i do Szkoły Policji (sala sportowa, mata do sportów walki, obiekty symulacyjne).
Dzięki tym wszystkim działaniom, oprócz wymiernej pracy wychowawczo-dydaktycznej, niejako przy okazji, kształtowany jest pozytywny wizerunek policjanta, który najpierw pomaga i dopiero w dalszej kolejności egzekwuje prawo. Do tej pory w niektórych przypadkach funkcjonariusz w niebieskim mundurze kojarzony był tylko z sytuacją interwencji podczas awantury domowej czy bijatyki na ulicy.

(30.1.2014)