Warsztaty na temat użycia siły fizycznej

image W warsztatach metodyczno-szkoleniowych dla wykładowców technik interwencji, z zakresu stosowania środków przymusu bezpośredniego, uczestniczył przedstawiciel słupskiej Szkoły Policji. Spotkanie zorganizował Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie.

W trakcie warsztatów pracowano nad unifikacją metodyki nauczania interwencji w Szkołach podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji. Są pomiędzy innymi szkoły kształcące policjantów oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej. W trakcie obrad dyskutowano o zakresie wykorzystania pałki służbowej oraz broni gładkolufowej podczas zatrzymywania osób szczególnie niebezpiecznych. Uczestnicy warsztatów zajęli się również kwestią określenia zakresu podstawowych umiejętności wymaganych od funkcjonariuszy uczestniczących w pięciodniowym kursie doskonalącym z zakresu taktyki i technik interwencji.

W spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze prowadzący zajęcia z taktyki i technik interwencji w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych w Lubaniu oraz Szkół Policji w Słupsku, Pile i Szczytnie. Szkołę Policji w Słupsku reprezentował podczas warsztatów starszy wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych podinsp. Przemysław Osadowski.

(19.12.2012)