Policyjna krew dla potrzebujących

Data publikacji 10.05.2024

Przez kilka godzin słuchacze słupskiej Szkoły Policji oddawali krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Każdego miesiąca odbywają się dwa takie zorganizowane wyjścia dla chętnych policyjnych donatorów.

Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi  PCK przygotował w czwartek po południu zbiorowe wyjście 34 młodych policjantów, którzy chcieli podzielić się własną krwią z innymi potrzebującymi osobami.
Przed oddaniem krwi każdy słuchacz musiał wypełnić formularze a następnie przejść przez badanie lekarskie. Większość słuchaczek i słuchaczy standardowo oddawała po 450 ml krwi pełnej.

Łącznie podczas czwartkowego wyjścia, zakwalifikowanych przez lekarza do oddania krwi 27 policjantów, oddało 12,150 litra krwi pełnej. Policjanci otrzymali także - w ramach  ekwiwalentu - 17 kilogramów cukierków. Słodycze zostaną przekazane na dobroczynny cel.

Akcję koordynowali członkowie Klubu HDK PCK przy Szkole Policji, którzy systematycznie prowadzą też pogadanki z młodymi policjantami, propagując idee honorowego krwiodawstwa. Kolejna akcja zbiorowego oddania krwi planowana jest na czwartek, 23. maja.