Pierwsze doświadczenia na ulicy

Data publikacji 23.04.2024

Kolejną turę praktyk na ulicach Koszalina zakończyli słuchacze słupskiej Szkoły Policji. W czasie służb dbali nie tylko o porządek i bezpieczeństwo, ale brali także udział w promowaniu zawodu policjanta oraz w challenge`u na rzecz poszkodowanego funkcjonariusza.

Praktyki zawodowe młodych policjantów szkolenia zawodowego podstawowego odbywają się pod koniec szkolenia, gdy słuchacze posiadają już niezbędne umiejętności i wiedzę prawną.
W ramach służb pełnionych ze starszymi służbą koleżankami i kolegami słuchacze patrolowali między innymi miejsca w sposób szczególny zagrożone przestępczością a także obiekty, w których znajdowały się osoby dotknięte bezdomnością.

W ramach wyznaczonych zajęć, młodzi policjanci uczestniczyli też w przedsięwzięciach promujących zawód policjanta. Podczas takich spotkań, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, odpowiadali na pytania uczniów szkół średnich, którzy rozważają związanie swojej przyszłej kariery zawodowej właśnie z Policją.
Słuchacze, wspólnie z kierownictwem koszalińskiej Policji, wzięli także udział w challenge`u na rzecz mł.asp. Krzysztofa Sobieraja - policjanta z województwa łódzkiego, który został potrącony podczas służby przez pojazd, który nie zatrzymał się do kontroli.

Wkrótce na ulicach miast Pomorza Środkowego zobaczymy kolejne patrole ze słuchaczami słupskiej Szkoły Policji w składzie.