Kolejna wizyta w Leśnym Zakątku

Data publikacji 18.04.2024

Po raz kolejny słuchacze Szkoły Policji w Słupsku zadbali o los czworonogów przebywających w koszalińskim Schronisku dla zwierząt „Leśny zakątek”. Tym razem przywieźli głównie karmę i koce.

Odwiedziny policyjnych darczyńców były także okazją do rozmów o prawach zwierząt i ochronie jaką dają im polskie przepisy prawa. Tym razem smakołyki dla czworonogów zebrali policjanci z pierwszego plutonu Kompanii XII.
Nie była to pierwsza wizyta słuchaczy słupskiej Szkoły Policji w placówkach zajmujących się opieką zwierząt. Wcześniej policjanci odwiedzali już Leśny Zakątek a z darami jeździli również do słupskiego schroniska przy ulicy Sportowej.

Jak mówią młodzi policjanci, chęć pomagania zwierzakom to efekt między innymi działalności wolontaryjnej, w którą angażowali się podczas nauki w szkole średniej.
- „Niesienie bezinteresownej pomocy daje ogromną frajdę i satysfakcję” - podkreślają słuchacze.