Zdrowa, policyjna dieta

Data publikacji 17.04.2024

Aby dobrze przyswajać wiedzę i efektywnie uczestniczyć w zajęciach należy także zachowywać zbilansowaną dietę - dotyczy to również młodych policjantów na szkoleniu zawodowym podstawowym. Policyjni wykładowcy uczestniczyli we wtorek w konferencji „Zdrowie zaczyna się w Tobie”, którą zorganizowano w Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku.

Specjaliści z różnych dziedzin twierdzą zgodnie, że aby osiągać dobre wyniki w nauce i różnego rodzaju aktywnościach fizycznych potrzeba między innymi zachowania dobrze zbilansowanej diety. Informacje z tego zakresu mogą być także pomocne dla słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego, którzy przez siedem miesięcy pobytu w słupskiej Szkole Policji mają do opanowania wiele materiału z zakresu wiedzy policyjnej - zarówno teorię, jak i ćwiczenia fizyczne.

Aby nasz organizm mógł dobrze funkcjonować potrzeba między innymi odpowiedniego odżywiania. Podczas konferencji w Uniwersytecie Pomorskim mówiono o zagrożeniach żywieniowych a także wpływie spożywania napojów energetycznych na układ sercowo-naczyniowych. Uzyskane przez wykładowców Zakładu Ogólnozawodowego informacje, będą wykorzystywane teraz podczas zajęć poświęconych samodoskonaleniu się słuchaczy i odpowiedniemu przygotowaniu do nauki i ćwiczeń. Chodzi tutaj głównie o umiejętne dobieranie przekąsek pomiędzy głównymi posiłkami.

Warto również podkreślić jeszcze jeden ważny dla młodych policjantów aspekt żywieniowy. W słupskiej Szkole Policji codzienne posiłki, przygotowywane przez Sekcję Żywnościową, są zgodne z zapotrzebowaniem kalorycznym słuchaczy. Śniadanie, obiad i kolacja mają - oprócz doznań smakowych - zapewnić także młodym policjantom odpowiednią dawkę energii niezbędną do ćwiczeń fizycznych i nauki każdego dnia.