Jeden dzień ze szkolenia nowych policjantów

Data publikacji 11.04.2024

Szkolenie zawodowe podstawowe przechodzi każdy policjant, który wstąpił do służby. To początek misji realizowanej przez nas każdego dnia, ale także początek wielkiej życiowej przygody. Zobacz, jak wygląda to w praktyce.

W szkoleniu zawodowym podstawowym obowiąkowo uczestniczy każdy policjant, który złożył ślubowanie i otrzymał policyjną gwiazdę wraz z legitymacją. Zajęcia trwają siedem miesięcy, podczas których każdy słuchacz zdobywa niezbędną wiedzę i umiejętności do pełnienia samodzielnej służby na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku gościli w naszej Szkole przez jeden dzień, by okiem kamery pokazać, jak wygląda typowy dzień zajęć, od wczesnego rana, aż do wieczora. Ich relację prezentujemy poniżej. Osobom zainteresowanym wstąpieniem w nasze szeregi polecamy też serwis pomorskiej Policji, w którym znajduje się wiele przydatnych informacji: https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 27.65 MB)