Maratońska pasja policjanta

Data publikacji 10.04.2024

Oprócz intensywnej nauki na szkoleniu zawodowym podstawowym, znajduje jeszcze czas by amatorsko startować w największych maratonach świata. Słuchacz naszej Szkoły wystartował podczas weekendu we Włoszech w maratonie mediolańskim.

Maraton uliczny rozgrywany jest w stolicy Lombardii dokładnie od ćwierć wieku. W tegorocznej edycji wzięło udział prawie siedem tysięcy biegaczy. Wśród nich na linii startu stanął także post. Maciej Dąbrowski, który w słupskiej Szkole Policji przebywa na szkoleniu zawodowym podstawowym.

Spośród 6926 biegaczy nasz policjant uplasował się na 1834 miejscu z czasem 03:35:42. Amatorskie bieganie na maratońskim dystansie wymagało od niego intensywnych przygotowań, które prowadził w czasie wolnym po zakończonych zajęciach. Treningi odbywały się w leżącym niedaleko Szkoły Policji miejskim Lasku Północnym a także wieczorami na ulicach Słupska.

Wcześniej post. Maciej Dąbrowski startował także w maratonie nowojorskim. Teraz rozpoczyna już przygotowania do wrześniowego startu w jubileuszowej edycji maratonu berlińskiego. Po zakończeniu szkolenia zawodowego podstawowego w Słupsku policjant rozpocznie służbę w swojej macierzystej jednostce - KPP Polkowice.

fot. organizatora
oraz arch. prywatne