Polsko-litewska wymiana doświadczeń

Data publikacji 03.04.2024

Przez dwa tygodnie grupa słuchaczy ze Szkoły Policji Litwy uczestniczyła we wspólnych zajęciach szkoleniowych ze słuchaczami słupskiej Szkoły Policji. Litewscy goście zapoznali się także z pracą policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Wizyta litewskich policjantów odbywała się w ramach programu unijnego Erasmus+ „Mobilność edukacyjna osób”. Litwini uczestniczyli w zajęciach z polskimi kolegami i koleżankami, którzy kształcą się na szkoleniu zawodowym podstawowym. W trakcie pobytu litewscy goście zapoznają się ze specyfiką służby polskiego policjanta, co w przyszłości może pomóc im w trakcie wspólnych międzynarodowych patroli, które funkcjonują w polsko-litewskiej strefie przygranicznej.
W trakcie dwutygodniowego pobytu Litwini gościli też w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku, gdzie zapoznawali się między innymi z pracą policjantów prewencji, dzielnicowych oraz policjantów pionu ruchu drogowego.